2010
Počítadlo:
História Rodokmeň
Lam Chun Fai

 lcf Majster Lam Chun Fai, ktorý je prvorodeným synom veľmajstra Lam Cho, sa narodil v r. 1940 v Hong Kongu. Meno mu vybral jeho adoptívny starý otec Lam Sai Wing. Bojové umenie Hungga sa začal učiť v piatich rokoch pod prísnym dohľadom svojho otca. Okrem gungfu ho otec učil i dit da (jedno z odvetví tradičnej čínskej medicíny (často pomáhal otcovi pri liečení pacientov). Bol veľmi vytrvalý, denne venoval mnoho hodín zdokonaľovaniu svojej zručnosti v gungfu. Už ako mladík sa stal hlavným inštruktorom vo viacerých školách svojho otca. Vo svojich 18 rokoch si otvoril vlastnú školu Hungga a tiež kliniku Dit Da v North Pointe v Hong kongu. Pritom naďalej pôsobí viac ako 30 rokov, ako hlavný inštruktor v škole svojho otca. Veľké nadanie, spojené s extrémne tvrdým tréningom vyústilo k tomu, že už ako mladík ovládal rodinné gung fu na majstrovskej úrovni. Svoju vynikajúcu zručnosť a umenie rodiny Lam predviedol i vo filme. V 70-tych rokoch bol natočený film Budo Wing, kde počas úvodných tituliek predvádza mnohé techniky štýlu. Film bol o živote veľkého majstra Lam Sai Winga.

Majster Lam Chun Fai vynikajúco reprezentoval svoju rodinu na mnohých akciách, či už v Hongkongu, alebo v Číne. V roku 1985 reprezentoval Hongkong ako konzultant, na Medzinárodnom Turnaji Wushu, ktorý sa uskutočnil v Xiane v Číne. O rok neskôr predviedol svoje umenie na 2. Medzinárodnom Turnaji Wushu, ktorý sa konal v Tianjin v Číne. Za svoje cvičenie formy Fu Hok Sheong Yin ( tiger a žeriav) a formy Seung Lung Dou (dve dračie šable ) bol odmenený zlatou medailou.

V súčastnosti majster Lam Chun Fai veľmi často cestuje po celom svete, kde učí a demonštruje rodinné gungfu, či už na seminároch, alebo súkromných lekciách. Je to vynikajúci učiteľ, ktorý trpezlivo a z láskou predáva umenie svojim študentom. Zdokonaleniu, propagácií Hung Kuen gungfu obetoval celý svoj život. Majster Lam Chun Fai je hlavnou osobou vo svete, ktorá sa zaoberá aktívnou výukou Hung Kuen gungfu. Majster Lam často prednáša na univerzite v Bostone o tradičnom liečení kostí. Jeho prednášky ukazujú smer liečenia podľa tradičných čínskych metód.