2010
Počítadlo:
Tréning
Postoj

Štýl Hung ga je známy pre silný, stabilný postoj, a preto prikladá veľký význam tréningu postojov. I keď je ich tréning považovaný za extrémne dôležitú časť Hung ga, dôležitosť býva často nedostatočne zdôrazňovaná. Všetky techniky a pohyby sú založené práve na postojoch, a preto sú nepostrádateľným elementom pre úspešný pokrok. V niektorých moderných bojových umeniach sa domnievajú, že tréning postojov nie je príliš dôležitý, no pre Hung ga cvičenca je tento, už spomínaný, tréning absolútne rozhodujúci.

Viac...
 
Tréning postojov

Základom každého bojového umenia je postoj. Či už je to štýl pochádzajúci zo severnej, alebo južnej Číny, vonkajší, alebo vnútorný, postoje sú základom úspechu. I keď niektorí veria, že šikovná práca nôh je dôležitejšia než pevné postoje, pokiaľ cvičíte dosť všeobecného boja obsahujúceho zápasiace, podrážacie a úchopové techniky, zistíte, že potrebujete silný, pevný postoj. Postoje sú bezpochyby dôležitou časťou tréningu štýlu Hungga. Hungga zahrňuje niekoľko rôznych postojov, ktoré sú spoločné i v iných bojových systémoch. Nasledujúcich riadkoch je stručný opis postojov, ktoré obsahuje Hungga.

Viac...
 
Tréning postoja Sei ping ma /postoj jazdca na koni/

Postoj jazdca na koni je rovnaký na Severe i Juhu Číny, i keď je pre ňu používané množstvo rozličných názvov. Táto pozícia je dôležitá v tom, že vaša energia je držaná v spodnej časti tela. ,,Pokiaľ vaša energia pláva, horná časť oťažie, budete ťažko oddychovať a nohy budú vratké".

Najskôr stojte v pozícii jazdca na koni, ktorá umožňuje rýchle klesanie a stúpanie. Tento postoj je výborný preto, lebo upevňuje bedrá, nohy a dáva stabilitu celému telu. V tomto postoji môžete stáť pevne, napr. aj na okraji priepasti. Po tom čo zvládnete túto pozíciu, sústreďte svoju energiu do spodnej časti tela.

Viac...
 
Krúžky / Prstence /

Tieto krúžky sú tradičným naradím používaným pri tréningu Hungga gungfu. Je možné sa s nimi

stretnúť i v iných juhočínskch štýloch gungfu.


Táto excelentná pomôcka na tréning sa vyrába z tvrdej ocele alebo mosadze v rôznych veľkostiach: malé, stredné a veľké. Veľkosť krúžku sa môže meniť v závislosti na fyzickej štruktúre, teda podľa veľkosti osoby, ktorá ich používa. Pri použití viacerých krúžkov sa ako posledný dáva ten najmenší krúžok, ktorý pri pohyboch rúk zabráni vypadnutiu tých väčších.

Viac...