2010
Počítadlo:
Tradícia
Leví tanec

Leví tanecLeví tanec je dobre známa Čínska ľudová tradícia. Je to dôležitá časť tradície školy gungfu. Je to hlavná časť slávenia čínskych sviatkov - osláv, je dôležitou časťou svadieb a otvorení obchodov. Veľakrát dokonca školy gungfu predvádzali leví tanec ako krok k odstráneniu zlých duchov, či prineseniu šťastia /želania dobrého osudu/ a blahobytu, v prípade ak bol správne predvedený.

Tradičný leví tanec predstavovali tiež spolu s ohňostrojom a delobuchmi, čo malo spôsobiť vyplašenie zlých duchov. Tento spôsob nie je bežný v západných krajinách, ale stále v mnohých častiach juhovýchodnej Ázie patrí medzi veľmi obľúbený.

Viac...
 
Tradičná čínska medicína

Tradičná čínska medicína je najstarší a najkompletnejší systém lekárskej diagnostiky a ľudského zdravia, ktorý je kombinovaný s použitím akupunktúry, akupresúry, liečivých bylín, masáže Tui na, naprávanie kostí Dit da a cvičenie Hei gung /mandarínštine chi gung/, ako aj potravy, zdravého spôsobu života a prirodzenej vnútornej rovnováhy.

Viac...
 
Dit Da Yi Fo

Dit DaDit da sa pokladá za tradičné Čínske umenie hojenia rán. Dit da sa bežne prekladá ako medicína pádov a úderov alebo železného úderu. Dit da bolo vnútornou časťou tradičného gung fu mnoho storočí, počas ktorých sa rozvíjalo a rozkvitalo.

Prechádzalo z majstra na žiaka pre ďalšie generácie ako vnútorná časť tréningu gung fu. Praktizovanie Dit da a gung fu tréningu ide ruka v ruke a doplňuje celé cvičenie. Majstri minulých storočí boli známi vždy pre ich Dit da a gung fu.

Viac...
 
Čínske múdrosti a príslovia

"Staré Gung fu sa cvičí ťažko, musíte mu obetovať celý život."

"Gung fu je čas a trvá dlho, kým sa mu naučíš rozumieť."

Viac...