2010
Počítadlo:
Tradícia Tradičná čínska medicína
Tradičná čínska medicína

Tradičná čínska medicína je najstarší a najkompletnejší systém lekárskej diagnostiky a ľudského zdravia, ktorý je kombinovaný s použitím akupunktúry, akupresúry, liečivých bylín, masáže Tui na, naprávanie kostí Dit da a cvičenie Hei gung /mandarínštine chi gung/, ako aj potravy, zdravého spôsobu života a prirodzenej vnútornej rovnováhy.

Čínske bojové umenia a tradičná čínska medicína je veľká a dôležitá časť Čínskej kultúry a tradície. Gungfu a čínska medicína idú ruka v ruke a sú celou časťou tradičného gungfu. Skúsenosti, znalosti a teória tradičnej čínskej medicíny je predávaná z majstra na žiaka tisícky rokov. Mnoho slávnych majstrov Hungga bolo známych svojimi excelentnými znalosťami čínskej medicíny, ako aj pre svoju zručnosť v gungfu. Jednou z najznámejších postáv histórie čínskych bojových umení bol Hungga majster Wong Fei Hung. Bol veľmi známy pre svoje tradičné lekárske vedomosti a skúsenosti. Wong Fei Hungova klinika - škola "Po Chi Lam" zdedená po svojom otcovi Wong Kei Yingovi mala veľké renomé, tak ako bola číslo jedna jeho škola gungfu v južnej Číne.

Wong Fei Hung predal všetky svoje bohaté skúsenosti svojmu študentovi Lam Sai Wingovi. Tak to i Lam Sai Wing predal svojmu synovcovi, adoptívnemu synovi Lam Cho. Veľmajster Lam Cho bol známy svojim ošetrovaním - liečením vo svojej legendárnej škole /klinike v Hongkongu. Lam Cho sigung pomohol a vyliečil tisícky ľudí, často pomáhal v núdzi a liečil chudobných bezplatne. Všetky tieto vedomosti tradičnej čínskej medicíny /odvetvie Did da/ predal svojim deťom, ktoré pokračujú v jeho šľapajách. Po mnoho storočí gungfu tréning a tradičná čínska medicína, hlavne Dit da bolo potrebné učiť sa spolu s technikami gungfu. Tradičná čínska medicína má mnoho odvetví a dlhú rozmanitú históriu.